David Čížek | | Muži

Derby ukořistila Lokotka

Tradiční derby viděla návštěva kola v neděli na soběslavském zimním stadiónu. Cestu si našlo bezmála 700 diváků, kteří viděli 12 branek.

OLH Spartak Soběslav – TJ Loko Veselí nad Lužnicí

5:7 (2:2, 2:3, 1:2)

Branky a sistence: 2. Točík, 9. Hraňo (Žákovský), 25. O. Pánek (Točík), 32. Hraňo (Žákovský), 45. Hraňo (Točík, M. Karpíšek) – 3. Dušák (J. Míchal, Mikeska), 13. Drs (Vlach, L. Míchal), 33. J. Míchal (Mikeska), 36. Benda, 39. J. Míchal (Mikeska), 58. Dušák, 59. Drs

Rozhodčí: Macák – Jan Lang, Bušta.

Vyloučení: 10:7, navíc Červenka (SOV) a L. Míchal (VES) 10 minut, Klimeš (VES) do konce, využití: 2:2, v oslabení: 1:0.

Sestavy týmů:

OLH Spartak Soběslav: Dvořák – Vild, Sládek, Červenka, Kubeš, M. Karpíšek, L. Karpíšek – Hák, Žákovský, Hraňo, O. Pánek, Točík, Píha, Kučera, Máca, Zajíc, Šafář
TJ Lokomotiva Veselí n.L.: Dvořák – Švanda, Nehoda, Drs, L. Míchal, Malecha, Lomský, Krampl – J. Míchal, Mikeska, Dušák, Klimeš, Benda, Vlach, Novák, Pichler, Bůžek

Komentář: První třetina přinesla svižný hokej, více šancí měli v této části hry soběslavští hokejisté, bohužel dokázali překonat veselského gólmana Dvořáka pouze dvakrát. Stejně si vedla i Lokotka a tak byl stav po 1. třetině vyrovnaný 2:2. Do prostředního dějství vstoupilo na led úplně jiné mužstvo v modrých dresech. Přestali jsme bruslit, prohrávali osobní souboje a Veselí tím pustili daleko více do hry. Toho hosté využili a tuto třetinu vyhráli 2:3. Třetí třetina pak přinesla z naší strany aktivnější hokej. Podařilo se nám vyrovnat a vytvářeli jsme si i další šance. Samostatný únik Honzy Žákovského volal po trestném střílení, jelikož náš kapitán byl v koncovce faulován, sudí Macák ale pouze vylučoval k údivu všech přítomných aktérů a diváků. Přesilovku jsme nevyužili a následně jsme dvěma fauly v řadě umožnili Lokotce 120 vteřinovou dvojnásobnou početní výhodu. Tu jsme ubránili, bohužel jsme ale hned vzápětí inkasovali. Střela Dušáka propadla Jirkovi Dvořákovi mezi betony,  střílející hráč se pak nejlépe zorientoval a kutálející se kotouč uklidil do branky Spartaku. V závěru sáhli naši trenéři ještě ke hře bez brankáře, při níž jsme měli velkou šanci na vyrovnání, puk si ale cestu do veselské svatyně nenašel. V samotném závěru pak přidali hosté 7. branku do opuštěné branky Spartaku, čímž dali výsledku konečnou podobu. Bohužel jsme v utkání přišli o dva hráče, zranění utrpěli Martin Vild a Jiří Kubeš, který tak nebude na svou premiéru v našem seniorském týmu vzpomínat nejlépe. Doufejme, že oba budou v pořádku a co nejdříve se vrátí na ledovou plochu.