David Čížek | | Muži

Spartak selhal v koncovce, body bere Vajgar

Poslední utkání v roce 2017 mnoho radosti našim příznivcům nepřineslo. K Lužnici zavítal tým Vajgaru, se kterým naši hokejisté v první polovině soutěže prohráli 7:4.

OLH Spartak Soběslav – HC Vajgar J. Hradec

1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Branky a asistence: 32. L. Karpíšek – 23. Tomšík (Gurka, Stach), 29. Kalvas, 38. Procházka (Lazorišák)

Rozhodčí: D. Urban – Brůha, Jan Lang

Vyloučení: 4:3, navíc Točík (SOB) 10 minut, Jon (JH) 5 minut + do konce, využití 0:0, v oslabení: 0:0

Sestavy týmů:

OLH Spartak Soběslav: Křiklán – Punčochář, Sládek, L. Karpíšek, Smíšek, Skalický, M. Karpíšek – Hák, Žákovský, Hraňo, Točík, Píha, Kučera, Vild, Máca, Zajíc
HC Vajgar JIndřichův Hradec: Kubeš – Jon, Ištvánik, Procházka, Tržil, Chmel – Přibyl, Lazorišák, Ondřej, Stach, Tomšík, Gurka, Kalvas, Navrátil, Jasanský,  Havelka

Komentář: Po bezbrankové první třetině, ve které oba gólmani moc práce neměli, se začalo měnit skóre na světelné tabuli. Produktivnější byli hosté od Vajgaru, kterým se podařilo v úvodní desetiminutovce prostředního dějství hned dvakrát překonat Martina Křiklána. Našemu týmu se podařilo snížit, když střelu Lukáše Karpíška tečoval hostující hráč mimo dosah brankáře Kubeše. Vajgar pak přidal ještě jednu šťastnou trefu, kdy nahozený puk skočil před naším brankářem tak nešťastně, že na něj nedokázal zareagovat a tým z Jindřichova Hradce odcházel do šaten s dvoubrankovým náskokem. Třetí třetina se nesla ve znamení nevyužitých šancí, kterých bylo více na naší straně. Bohužel gólman Kubeš byl pro naše střelce nepřekonatelnou překážkou. Spartak nedokázal využít ani jednu z přesilových her, puk v brance hostí neskončil ani při power play, kterou ale překazilo vyloučení našeho hráče. Další utkání hrajeme až 6.1. ve veselské Prefa aréně, tak věřme, že bude mít lepší průběh, než poslední letošní zápas. Poděkování patří samozřejmě našim kotelníkům, kteří vytvořili utkání správnou atmosféru.