Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lední hokej zasáhla smutná zpráva

18.03.2021 | David Čížek

Smutná zpráva zastihla soběslavské hokejisty. Ve věku 78 let zemřel Josef Pánek, dlouholetý hráč, trenér a funkcionář našeho oddílu.

S hokejem začínal v Želči. V Soběslavi hrál patnáct sezon, byl u všech vzestupů a pádů soběslavského hokeje v šedesátých a sedmdesátých létech. Hrál krajský přebor, divizi i druhou ligu, kterou pomáhal vybojovat jako kapitán družstva.
Trenérskou práci začal ještě v době své aktivní hráčské kariéry. Trénoval žáky, dorost i družstvo dospělých. Žáky dovedl poprvé v historii soběslavského hokeje do žákovské ligy, s dorostem i dospělými dokázal vyhrávat krajský přebor. Trenérské práci obětoval spoustu času, jeho krédem bylo, že hráč na trénink přijít nemusí, ale trenér tam chybět nesmí. Jako metodik oddílu předával svoje zkušenosti ostatním trenérům.
Když skončil svou trenérskou a hráčskou kariéru, cestu na zimák nezapomněl. Pravidelně sedával na tribuně se svými bývalými spoluhráči a sledoval jak si počínají jeho nástupci. Když mu to zdraví dovolilo, nikdy cestu na stadion nevynechal.
Své těžké nemoci dlouho vzdoroval, bojoval tak jak byl zvyklý ve sportu i v životě, ale svůj poslední zápas nevyhrál. Odešel do hokejové nebe, kde jak doufáme, se setká se svými bratry Petrem a Pavlem, kteří spolu s ním hráli kdysi v jednom družstvu. Naše řady opustil obětavý přítel a kamarád. 

Za oddíl ledního hokeje vyjadřujeme rodině a pozůstalým upřímnou soustrast.

 
Aktuální články
Spartak se chystá na led

O poznání dříve zahájí letos naši hráči přípravu na novou sezónu na ledě, kterého si v sezóně minulé tolik neužili. Ledová plocha...

 
STAŇ SE SOBÍKEM

Spartak Soběslav hledá malé hokejové SOBÍČKY

 
Tréninková činnost oddílu opět zahájena

Od pondělí 19.4. byla opět zahájena tréninková činnost našeho oddílu - zatím pouze v suché přípravě. Během dubna se všechny naše...

 
Aktuální informace z klubu
 
Prezident ČSLH ukončil hokejové soutěže
 
PF 2021
 
Kalendář Spartaku na rok 2021
 
Návrat na led se přibližuje
 
Smutná zpráva
 
Funkce hlasatele potvrzena do konce sezóny
 
Utkání
 
OLH Spartak Soběslav - webmaster: maca.vladimir@centrum.cz RSS