Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lední hokej zasáhla smutná zpráva

18.03.2021 | David Čížek

Smutná zpráva zastihla soběslavské hokejisty. Ve věku 78 let zemřel Josef Pánek, dlouholetý hráč, trenér a funkcionář našeho oddílu.

S hokejem začínal v Želči. V Soběslavi hrál patnáct sezon, byl u všech vzestupů a pádů soběslavského hokeje v šedesátých a sedmdesátých létech. Hrál krajský přebor, divizi i druhou ligu, kterou pomáhal vybojovat jako kapitán družstva.
Trenérskou práci začal ještě v době své aktivní hráčské kariéry. Trénoval žáky, dorost i družstvo dospělých. Žáky dovedl poprvé v historii soběslavského hokeje do žákovské ligy, s dorostem i dospělými dokázal vyhrávat krajský přebor. Trenérské práci obětoval spoustu času, jeho krédem bylo, že hráč na trénink přijít nemusí, ale trenér tam chybět nesmí. Jako metodik oddílu předával svoje zkušenosti ostatním trenérům.
Když skončil svou trenérskou a hráčskou kariéru, cestu na zimák nezapomněl. Pravidelně sedával na tribuně se svými bývalými spoluhráči a sledoval jak si počínají jeho nástupci. Když mu to zdraví dovolilo, nikdy cestu na stadion nevynechal.
Své těžké nemoci dlouho vzdoroval, bojoval tak jak byl zvyklý ve sportu i v životě, ale svůj poslední zápas nevyhrál. Odešel do hokejové nebe, kde jak doufáme, se setká se svými bratry Petrem a Pavlem, kteří spolu s ním hráli kdysi v jednom družstvu. Naše řady opustil obětavý přítel a kamarád. 

Za oddíl ledního hokeje vyjadřujeme rodině a pozůstalým upřímnou soustrast.

 
Aktuální články
Devítky o víkendu bez bodu

Zápas s Motorem byl velice podobný zápasu v Salzburku - soupeř dominoval. Utkání s Pískem je pro nás zklamáním, protože pokud bychom...

 
Lokotka v klání starších žáků dominovala

Poslední utkání první poloviny základní části žákovská ligy starších žáků poslalo modrobílý tým k veselským rivalům.

 
Sarajevo v Pouzar aréně

Repríza loňského finále našim hráčům hodně zhořkla, v Pouzar aréně na zkušené domácí hokejisty nestačili a připsali si první...

 
Spartak na Salzburk nestačil
 
Starší žáci nestačili na táborské rivaly
 
Jubilant Láďa Šandera oceněn v rámci derby
 
V derby 9. tříd důraznější Kohouti
 
Lokotka si odvezla slušnou fůru
 
Starší žáci vezou výhru od Medvědů
 
Deváté třídy zahájily vítězně
 
 
OLH Spartak Soběslav - webmaster: maca.vladimir@centrum.cz RSS